ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הינו הביטוח החשוב ביותר שקיים היום.

ביטוח בריאות פרטי

ביטוח בריאות הינו הביטוח החשוב ביותר שקיים היום.

האוכלוסייה בישראל לא מספיק עשירה בשביל לוותר על הביטוח הפרטי (נסביר בהמשך…)

תפקיד הביטוח הפרטי הינו לתת מענה למקרים רפואיים כאשר המערכת הציבורית לא יכולה להעניק  מענה איכותי ומהיר או שלא יכולה לתת מענה כלל. מערכת הבריאות בישראל מצוינת ועונה כמו שצריך על 80% מהבעיות, אבל מה בנוגע לאותם האזרחים שלצערם יהיו באזור ה- 20%?

הרבה פעמים אומרים לנו: "יש לי שב"ן (ביטוח הבריאות של קופת החולים), זה לא מספיק?"

אז זהו…שלא!!

הביטוחים המשלימים של קופת החולים, לא יכולים לתת מענה בקטסטרופות רפואיות. שאזרח יזדקק לתרופה מחוץ לסל הבריאות או להשתלה בחו"ל, לשב"ן, אין את המענה המתאים.

פוליסות הבריאות שקיימות היום בנויות באופן מדורג וכל מבוטח יכול לבחור את הביטוחים החשובים לו. הרובד הבסיסי והחשוב ביותר של ביטוחי הבריאות הינו תחום ההשתלות והתרופות. מצד אחד, סל התרופות שנקבע בוועדות הבריאות מכיל תרופות רבות למבוטחי קופות החולים. אך לצערנו, מצד שני, תרופות רבות לא יכללו בו משיקולים תקציביים, השב"ן בהגדרתו לא יכול לתת כיסוי לתרופות מצילות חיים ותפקיד הביטוח הפרטי הינו להעניק כיסוי למימון תרופות אלו, שהרי מדובר בתרופות מצילות חיים ועלותן מגיעה למאות אלפי שקלים.

כיום למשל תחום הטיפול במחלת הסרטן מתקדם ל"תרופות בהתאמה אישית"  תרופות OFF LABEL ותרופות ביולוגיות ושרק בפוליסות הפרטיות נמצא את הכיסויים לטיפולים אלו.  

גם בתחום ההשתלות לצערנו, ישראל די מאחור, לא בגלל הרופאים שיש כאן אלא בגלל מעוט האיברים להשתלה הנמצאים זמינים. כמות תורמי האיברים בישראל נמוכה מאוד בהשוואה למדינות המערב. ובעוד רשימת ההמתנה להשתלה בארץ הינה מעל 1,200 אנשים הממוצע הינו פחות מ-1/3 ניתוחים שבוצעו. כתוצאה מכך, רבים מהנזקקים להשתלה לא מוצאים תורמים בארץ ופונים לחפש תורם בחו"ל. לאדם שזקוק להשתלה אין את הפריווילגיה לחכות עד אשר יימצא התורם ותפקיד הביטוח הפרטי הינו לזרז את ביצוע ההשתלה בחו"ל.  

הרובד הבא של ביטוח הבריאות הפרטי הינו פרק הניתוחים בישראל, הכיסויים ייתנו לנו אפשרות לבחור את המוסד הרפואי והמנתח, וכך למעשה הביטוח מאפשר למבוטח לקבל את הטיפול לו הוא זקוק במהירות הגבוהה ביותר אצל המומחה הטוב ביותר.

ששואלים אותי למי מתאימה ההרחבה לניתוחים? התשובה היא, למי שמחפש את הזמינות, האיכות ורוצה לקבוע את מקום הטיפול.

ביטוח הבריאות הבסיסי הינו חובה בכל גיל, אני דורש מלקוחותיי, בעלי המשפחות הצעירות להתקשר אלי לאחר הלידה בכדי להוסיף את הילד לפוליסה המשפחתית.

אז…שרק נהיה בריאים